TIA Portal Nedir?

Birçok teknik program ile birlikte yanında oldukça ileri seviye komutları da barındıran bir ara yüz olarak TIA portal açıklanabilir. Özellikle endüstri 4.0 eşliğinde çok daha büyük verimlilik ve kolaylık sağlarken, kontrol ve erişilebilirlik noktasında da mühendislik olarak büyük bir rahatlık ve iletişim sağlamaktadır.

Öncelik haline gelmiş bir otomasyon sistemleri kapsamında bir anahtar olarak ön plana çıkan bu program, herhangi bir fabrikasyon işlem altında bütün makine ve diğer süreç prosedürleri açısından her birine entegre olmasına olanak tanımaktadır. Bunlar içerisinde hareket kontrolü ya da sürücüler ve motor yönetimi kapsamında bu işlemleri tek bir pota halinde tutulmasına olanak tanır.

Aynı zamanda akıllı kütüphane sisteminin yanı sıra, ortak veri yönetim işleme kapsamında da donanımsal ve yazılımsal bütün fonksiyonları yapıların daha verimli bir şekilde kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Anlık olarak değişen piyasa işlemleri kapsamında daha etkileşimli bir yapıya sahip olma imkanı verirken buna paralel olarak, herhangi bir firma açısından üretim süresini kısaltmak ve piyasada lider konuma ulaşmak mümkün hale gelebilir.

tia portal, tia portal nedir, tia v13, tia v14, tia v15,

TIA Portal’ın Avantajları

Fabrikasyon işlem kapsamında özellikle TIA Portal entegrasyon sistem ile otomasyon çözümleri sunmaktadır. Buna paralel olarak mühendislik süresini daha aşağıya çekme imkanı vermektedir. Aynı zamanda gerçekleştirilen yatırımlar kapsamında daha önemli ve büyük bir koruma imkanı sunar. Belirli zamanlarda meydana gelecek bakım periyodunu aşağı çeker. Diğer yandan hızlı bir sistem geliştirme imkanını da yerine getirmektedir.

Bu sistem, fabrikasyon işlemler altında verimliliği artırarak rekabeti en yüksek seviyeye çıkartır. Otomasyonel bir sistem çatısı altında güçlü bir üretim imkanı sağlar.

Günümüzde artık özellikle makineleşme ile birlikte fabrika alanlarında bu sistemler tüm cihazların ortak şekilde uyumlu olarak çalışması için artık olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Günlük, haftalık ve aylık olarak hatasız bir üretim imkanı sağlayan bu sistemler, kusursuz entegre otomasyon işlemiş sayısı sayesinde yüksek bir verim fırsatı sağlamaktadır.

TIA Portal’ın Genel Anlamdaki Özellikleri

Özellikle tek bir sistem çatısı altında güvenli ve standart bir teknoloji imkanı sağlamaktadır. Yani bir fabrika içerisinde tüm makineleşme işlemlerinin bütün olarak çalışmasına fırsat verir. Ayrıca kütüphane sayesinde kaydedilmiş projeler yeniden rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça verimli bir şekilde yönetim, kontrol ve izleme işlemleri açısından büyük bir kolaylık sağlar. Entegre açısından da gerçek zamanda bir işlemi fonksiyon olanak tanımaktadır. Bütün fabrikasyon işlemleri sayesinde daha hızlı ve yüksek bir verim imkânını yanında getirir.

prowmesadmin

Prowmes, fabrikanızdaki üretim makinalarını ve üretim planlarını anlık olarak izlemenizi kolaylaştıran, üretim takip ve yönetim sistemidir. Bulut teknolojisi sayesinde istediğiniz her an ve her yerden, verimlilik için gerekli raporlara anlık ulaşmanızı sağlar.