Bulut Yönetimi Sistemi Nedir?

Bulut Yönetimi Sistemi Nedir?

Bulut bilişim (Cloud Computing) veya daha yaygın anlamıyla online (çevrimiçi) bilgi dağıtımı; bilişim cihazları arasında ortak bilgi paylaşımına imkân sağlayan hizmetlerin genel adıdır. Telefon-tablet-bilgisayar ve benzeri aygıtların deposunda yer alan bilgi ve verilerin internet ortamında saklanılması ve istendiği takdirde erişim sağlanabilmesidir bulut bilişimi.

Bulut Yönetiminin (Bilişiminin) Faydaları

Bulut bilişiminin henüz olmadığı dönemlerde flashdisk’ler, HDD’ler ve çeşitli veri saklama aygıtları kullanılıyordu. Veriler arttıkça bellek aygıtları çoğalıyordu. Çok büyük boyutlara ulaşan veriler için adeta bir arşiv odası hazırlanıyordu. Bulut Bilişimi isteminde ise özellikle şirketlere çok geniş alanlar sağlanıyor, hızlı veri transferi ve yedekleme gibi işlemler daha kolay ve tasarruflu yapılabiliyor.

  • Daha fazla depolama alanı verir.
  • Hızlı veri & bilgi akışı, transferi sağlar.
  • Maliyet ve zaman tasarrufu edilmesini sağlar.
  • Güvenli bir depolama alanı sağlar.
  • Altyapı gibi karmaşık durumları ortadan kaldırır.
  • Çalışma alanını genişletir ve işlevsellik kazandırır.
  • Depolanan verileri korur.
  • İstenilen zamanda ve mekânda bilgilere ulaşma imkanı verir.

Bulut Bilişim Çeşitleri

Public Cloud (Genel Bulut): Genel Bulut Sistemi, kişilerin kendi kendine kurabileceği bir sistem. Küçük ve orta ölçekli şirketlerin tercih ettiği bu sistemde, ne kadar alan kullanılıyorsa o kadar ödeme yapılıyor.

Private Cloud (Özel Bulut):Büyük şirketler tarafından tercih edilen sistemdir. Şirketlerin bilgi gizliliğini sağlamasına yardımcı olan Özel Bulut sistemi, bilgi ve depo kontrolünün elde tutulmasına imkân verir.

Hybrid Cloud (Melez Bulut) : Hybrid Cloud ve Private Cloud bileşiminden ortaya çıkmıştır. Güvenlik ve gizliliğin temelde olduğu ve tedbir gerektiren hallerde kullanılan bulut teknolojisidir.

Community Cloud (Topluluk Bulutu) : Çok tercih edilmeyen Community Cloud, birkaç şirketin ortak kullanılması anlamına geliyor. Farklı firmalar gizlilik ve güvenlik sebebiyle bu bulut teknolojisini tercih etmezken birden fazla şirketi olan kişiler için şirketler arası veri ağı bu bulut teknolojisiyle sağlanabiliyor.

Prowmes Bulut Sistemi Hakkında

Bulut Teknolojileri sisteminin sunduğu faydalar ve işlevsellik sebebiyle şirketlere ve işletmelere başarılı dönüşler sağlıyor. Bulut yönetimi sisteminde Prowmes’i tercih etmek için;

> Müşteri hizmetlerini daha iyi kontrol edebilir, müşteri bilgi gizliliğini sağlıklı bir şekilde koruyabilirsiniz.

> İşletme ve şirket envanterini sürekli olarak kontrol etmek ve gerekli ekleme ve çıkarmaları anında yapabilirsiniz.

> Veri yedekleme işlemini istediğiniz zaman ve mekânda kolayca yapabilirsiniz.

> Sipariş stok durumunu her an kontrol edebilir; eksik listesi, sipariş listesi gibi güncellemeler yapabilirsiniz.

Prowmes’i tercih ederek zaman – mekân – maliyet tasarrufu edebilir, işletmenizi daha pratik ve teknolojik hale getirebilirsiniz.

 

 

prowmesadmin

Prowmes, fabrikanızdaki üretim makinalarını ve üretim planlarını anlık olarak izlemenizi kolaylaştıran, üretim takip ve yönetim sistemidir. Bulut teknolojisi sayesinde istediğiniz her an ve her yerden, verimlilik için gerekli raporlara anlık ulaşmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir